dimecres, 4 d’octubre de 2017

Delegades del curs 17/18

Després d'escoltar els parlaments dels candidats i les cadidates a delegats/delegades per aquest curs i fer les votacions pertinents, ja tenim guanyadores!

Felicitats Sabina i Miriam!


dimecres, 27 de setembre de 2017

Deures del 1r trimestre






Dimarts, 12 de setembre: INICI DEL CURS 17-18

Dimecres, 13 de setembre
Portar les autoritzacions signades
Organitzar la carpeta
Penjar l'horari a casa

Dijous, 14 de setembre
Portar l'autorització del paracetamol signada

Divendres, 15 de setembre
Mat.: portar transportador d'angles
Presentació candidatures delegats/des

Dimarts, 19 de setembre
Medi Nat.: buscar la definició de sediment, erosió, embassament i resclosa + actv. de recerca Ebre/Delta de l'Ebre

Dimecres, 20 de setembre
Mat.: fer la portada de la llibreta
Portar autorització vacunes signada

Dilluns, 25 de setembre
Geo.: portada feta i resumir els apunts


Dimecres, 27 de setembre
Portar autorització de colònies signada
Engl.: portar escrites frases dels membres de la família utilitzant dos adjectius
Mús.: portada feta

Divendres, 29 de setembre
Plàst.: portar retuladors 


Dilluns, 9 d'octubre: 1a dosi vacunes PORTAR CARNET DE VACUNES
Geo.: portar mapa acabat i passar a net l'esquema del relleu d'Espanya
Medi Nat.: portar dossier de treball de les colònies + mapa i taules dels Parcs de Catalunya + mapa riu Ebre
Cat.: acabar la descripció

Dimarts, 10 d'octubre
Cat. EE: portar llibres de receptes 

Dijous, 12 d'octubre: FESTIU

Divendres, 13 d'octubre
Mat.: acabar taula d'expressions equivalents amb 40%, 60%, 90%, 15% i 100% i estudiar. Calcular les activitats de % anotats al dossier.
E.F.: lliurar el dibuix de la mascota del Badakorfball

Del dilluns 16 al dimecres 18 d'octubre: COLÒNIES Ca l'Amadeo, Delta de l'Ebre


Dijous, 19 d'octubre
CANVI HORARI: avui fem plàstica (no fem història)
Mat.: actv. 2, 7, 8 i 9 de les pàg. 24 i 25 del llibre (a la llibreta)


Divendres, 20 d'octubre
CANVI HORARI: avui fem història (no fem plàstica)

Cat. EE: portar la documentació/informació necessària per a redactar les receptes de la Castanyada

Dilluns, 23 d'octubre: REUNIÓ DE CLASSE A LES 17h
CANVI HORARI: avui fem Educació Física (no fem Medi Natural)
Geo.: saber-se bé el relleu d'Espanya


Dimarts, 24 d'octubre
CANVI HORARI: avui fem Medi Natural (no fem Educació Física)
Cat. EE: acabar les actv. 12 i 13 del dossier de recepta i revisar-lo sencer
Medi Nat.: portar dossier i apunts de les colònies i tot el que hem treballat del Delta

Dimecres, 25 d'octubre
Mat. CM: estudiar la taula de les expressions equivalents

Dijous, 26 d'octubre
Hist.: repassar tot el que s'ha treballat

Dilluns, 30 d'octubre
Medi Nat.: entrega dossier Delta + CONTROL

Dimarts, 31 d'octubre: FESTA DE LA CASTANYADA

Calendari escolar

Ja hem posat en ordre les nostres agendes pel que fa al calendari escolar, però si se us ha escapat alguna data, consulteu-la aquí!

*1r trimestre

12 de setembre: inici del curs 2016-2017
9 d'octubre: 1a dosi vacunes PORTAR CARNET DE VACUNES
12 d'octubre: FESTIU
16, 17 i 18 d'octubre: COLÒNIES Ca l'Amadeo, Delta de l'Ebre
31 d'octubre: CASTANYADA
1 de novembre: FESTIU
8 de novembre: SORTIDA "La Barcelona de 1714"
10-17 de novembre: SETMANA DE LA CIÈNCIA
27 de novembre: 2a dosi vacunes PORTAR CARNET DE VACUNES
6, 7 i 8 de desembre: FESTIUS
21 de desembre: CONCERT NADAL al Teatre Zorrilla
22 de desembre: últim dia del 1r trimestre; horari intensiu de 9 a 13h


*2n trimestre

8 de gener: inici 2n trimestre
23 de gener: THEATRE "Frankenstein"
30 de gener: DIA DE LA PAU
8 de febrer: esmorzar DIJOUS GRAS
9 de febrer: Rua de CARNAVAL
12 de febrer: FESTIU
14 de febrer: QUARESMA
1 de març: SORTIDA "Calculem l'Eixample"
20 i 21 de març: assajos de l'obra de teatre al Círcol Catòlic
22 de març: representació de l'obra de teatre al Círcol Catòlic
23 de març: últim dia del 2n trimestre

*3r trimestre

3 d'abril: inici 3r trimestre
13 d'abril: SORTIDA Fundació Tàpies
18 d'abril: SORTIDA "Colònia Vidal"
20 i 23 d'abril: SANT JORDI
30 d'abril i 1 de maig: FESTIUS
4 de maig: SORTIDA Audició música
11 de maig: FESTIU
16 de maig: 2a dosi vacunes
21 de maig: FESTIU 
28 de maig: 3a dosi vacunes PORTAR CARNET DE VACUNES
5 de juny: inici jornada intensiva; horari de 9 a 13h
18, 19 i 20 de juny: VIATGE FI D'ETAPA "Cal Candi"
22 de juny: últim dia de curs; FESTI FI DE CURS

dimarts, 26 de setembre de 2017

Inici del curs 2017-2018



Benvinguts i benvingudes!
Comencem un nou curs, però aquest serà ben especial: és l'últim any que passareu a l'Escola Gitanjali. Per això cal aprofitar-lo, treballant molt i divertint-vos de tant en tant.. ;) 
Ànims i molta sort!


dimecres, 19 d’abril de 2017

Deures del 3r trimestre


Dimarts, 18 d'abril: INICI 3r TRIMESTRE
Engl.: bring photographs in a PEN with the title "English is everywhere"

Dijous, 20 d'abril: SANT JORDI A L'ESCOLA

Divendres, 21 d'abril: PREMIS LITERARIS

Dilluns, 24 d'abril
Mat. CM.: PROVA CRITERIS DIVISIBILITAT

Dimarts, 25 d'abril
Engl.: IRREGULAR VERBS EXAM 

Dimecres, 26 d'abril: THEATRE --> Treasure Island
Medi Nat.: entregar grapat els esquemes i les activitats de les pàg. 128, 129, 130 i 131 del llibre
Mús.: 1a sessió de treball

Divendres, 28 d'abril
Plàst.: biografia d'Antoni Tàpies per entregar, mirar algunes de les seves obres i portar la tapa d'una capsa de sabates, fils/llanes de colors i un mitjó clar


Dilluns, 1 de maig: FESTIU

Dimarts, 2 de maig
Engl.: IRREGULAR VERBS EXAM (all)
Cat.-Cast.: CONTROL INFERÈNCIES ORTOGRÀFIQUES

Dimecres, 3 de maig
Mús.: 2a sessió de treball (pen drive, informació, cançó)
Science: copy the text in order (What's electricity?)
Mat.: repàs àrees, perímetre i canvi d'unitats
Càlcul mental: recuperació control criteris de divisibilitat


Dijous, 4 de maig: COMPETÈNCIES BÀSIQUES (mates i català)

Divendres, 5 de maig: COMPETÈNCIES BÀSQUES (anglès i castellà)

Dilluns, 8 de maig
Mús.: 3a sessió de treball
CM: correcció del control

Dimecres, 10 de maig: SORTIDA FUNDACIÓ TÀPIES

Dijous 11 i divendres 12 de maig: FESTIU

Dilluns, 15 de maig
Cast.: CONTROL LÉXICO DQ CAP. 1-4
Projecte: compromisos acordats
Autorització Colònia Vidal signada

Dimarts, 16 de maig: CONGRÉS DE CIÈNCIA
Cast.: lectura cap. 5 DQ


Dimecres, 17 de maig 
Cat.: TL+vocab. cap. 6/7 i 8/9

Dijous, 18 de maig: SORTIDA COLÒNIA VIDAL

Divendres, 19 de maig
Plàst.: dibuix armari

Dilluns, 22 de maig: 3a DOSI VACUNES --> Portar carnet de vacunes
Cast.: lectura cap. 6 DQ + preguntas CL cap. 5 y 6
Portar autorització signada de Calculem l'Eixample


Dimarts, 23 de maig
Cat.: TL + vocab. cap. 10/11 i 12/13

Dimecres, 24 de maig
Mús.: exposició 5 grups
Mat.: actv. 22 i 23 de la pàg. 152 i 1, 2, 3 i 4 de la pàg. 153

Dijous, 25 de maig: JORNADA ENERGIES RENOVABLES B-VII
Cast.: lectura cap. 7 y 8 de DQ + preguntas
Plàst.: entregar el cartell de la festa

Divendres, 26 de maig: SORTIDA "CALCULEM L'EIXAMPLE"

Dilluns, 29 de maig
Medi hist.: portar els apunts de la sortida passats a net

Dimarts, 30 de maig
Cat.: TL + vocab. cap. 14/15 i 16/17

Dimecres, 31 de maig
Mat.: PROVA POTÈNCIES
Mús.: continuem exposicions 

Dijous, 1 de juny
Cast.: lectura cap. 9 y 10 de DQ+ preguntas 


Divendres, 2 de juny: SORTIDA AUDITORI "Vaive and Bross" + FESTA DE 6è

Dimarts, 6 de juny: INICI JORNADA INTENSIVA
Cat.: TL + vocab. cap. 18/19

Dimecres, 7 de juny
Projecte: EXPOSICIONS dona/modernisme/invents

Dijous, 8 de juny
Projecte: EXPOSICIONS educació/imp. i exp./ colònies industrials
Cast.: entrega dosier lectura DQ

Dilluns, 12 de juny
Projecte: EXPOSICIONS medicina/entreteniments

Dimecres, 21 de juny: ÚLTIM DIA DE CURS


 




dijous, 9 de març de 2017

Història: Edat Contemporània

Hola a tots i totes!

Aquí teniu els vídeos que hem anat veient aquest trimestre sobre la Revolució Francesa i la revolució industrial. Aprofiteu-los per repassar!

Revolución francesa  https://youtu.be/SzdcRYLHKpo

 Cómo cambió Francia con la Revolución Francesa https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eIYLUC4ovGI

La revolución industrial en 4 minutos https://youtu.be/sOb59ALkGnc